Speciální tiskové efekty na textil

Prohlédněte si tiskové efekty

Matný potisk ukázka

Matný tisk

Matný potisk triček, který má svou hmotu díky vysoké viskozitě tiskové směsi, je ideálním řešením pro větší tvary tisku. Detailnější plošky budou jen těžko vynikat. Nejlépe pro oko vystoupí pokud je barva tisku ve stejné barvě jako je potisknutý textil. Třeba černý matný tisk na černý textilní podklad je velmi zajímavý efekt.

metalicky potisk

Metalický tisk

Mimo klasických barev jako je zlatá, stříbrná nebo bronzová Vám umícháme metalickou barvu dle zvoleného odstínu, třeba světle modrá metalická barva je hodně zajímavá. Pro dokonalé přilnutí k textilu a nejlepší možný efekt doporučujeme tisknout jako  3 vrstvy – podkladovou + metalický tisk + lak.

efekt Chameleon

Chameleon efekt

Barevný metalický efekt přechodu jedné barvy do druhé pod určitým úhlem pohledu. K výběru až 11 různých barevných kombinací. Lze aplikovat jak na bavlnu tak na polyester. Nejlépe vynikne na černém textilu. Není třeba podtisková vrstva, pro dokonalost doporučujeme vrchní lak. Pro světlý textil je potřeba podtisk černou barvou.

Tepelná změna barvy

Tepelná změna barvy

Představte si krásný letní motiv na tričku, kdy při určité teplotě dojde ke změně barvy v designu – například slunce, které se změní ze žluté barvy na skoro červenou. No nezní to dobře? Využití hlavně v letním období, změna barvy přichází při teplotě cca 22-37 C a k výběru je až 5 barevných přechodů.

Křiklavý efekt

Fluo křiklavý tisk

Křiklavý efekt, který lze použít jak na světlý tak i tmavý textil s podtiskovou bílou. K výběru barevné odstíny dle řady 800 Pantone vzorníku C. Zajímavý efekt může vzniknout v kombinaci s UV senzibilním tiskem, tedy požadovaný design bude svítit i ve tmě.

UV nebo fluorescentní tisk

UV nebo fluorescentní tisk

Po dostatečném nasvícení běžným světlem nebo UV zářivkami svítí ve tmě. Může být jako vrchní vrstva například na bílém podkladu nebo jako samostatný tisk, který je přes den neviditelný a objeví se až následně třeba při noční párty.

Potisk aplikovaný vodou

Potisk aplikovaný vodou

Neviditelný potisk triček, který při aplikaci vody nebo potu teprve vystoupí na vizuální povrch. Můžete tedy v posilovně ukázat svou značku jakmile se spotíte. Nejlépe vynikne na tričkách s tmavě šedým melírem.

Bezořezová aplikace folie

Bezořezová aplikace folie

Po aplikaci sítotiskového lepidla na textil se zažehlí pod termolisem metalická fólie, která se následně bezořezově odtrhne. Vynikne tak velmi blyštivý efekt využívaný hlavně na módních večírcích.

Emboss - puff potisk textilu

Puff – emboss

Napěňovač technika tisku vytvoří napěněný 3D efekt daného motivu. Vhodný pro designy, které nemají ostrou hranu. Zajímavý efekt může vzniknout pokud se tiskne na rubovou stranu textilu – na lícu se následně projeví deboss efekt, tedy prohloubení. Lze kombinovat i s ostatními efekty.

High density 3D

High density – potisk textilu

Oproti embossu umí ostrou hranu a tisk není z rubové strany vcucnut. Dá se tedy vytvořit hmotný hmatatelný tisk který lze různě barevně vrstvit a dosáhnout tak velmi zajímavého 3D efektu potisku triček.

Reflexní potisk textilu

Reflexní potisk triček

Co kdyby motiv odrážel světlo a získal tím i bezpečnostní vlastnost? Na výběr několik variant jako je klasický stříbrný, nebo černý eventuálně čirý nebo s chameleon efektem. Tisk nepotřebuje podklad ani vrchní lak.

Transferový tisk na textil

Transferový tisk na textil

Transferový tisk na textil, který provádíme buď na průhlednou folii nebo papír. Vhodné pro tisk vnitřních labelů včetně loga a velikostí.

Ponožky protiskluz potisk

Potisk ponožek protiskluzem

Na přímý tisk protiskluzu na ponožky využíváme speciální silikonové barvy švýcarského výrobce, výsledný efekt opravdu neklouže! Tisk je jemný a pružný a tak plocha chodidla při došlapu nijak nevnímá přidaný efekt na ponožce. Jsme schopni vytvořit pro plochu tisku jakýkoli motiv.

Odhalovací barva potisk triček

Odhalovací barva

Odhalovací barva (anglicky Wet reveal) – Pokud je design uzpůsoben do více barev je možné ho překrýt vrchní bílou vrstvou, která při styku s vodou odhalí plnobarevný motiv, který se skrývá pod ní. Můžete znát například z dětských leporel, pro které se používá mokrá tužka stejným principem.